Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Přehled dne: Kanadský dolar spolu s ropou roste, večer zasedá FED

30.01.2019 | 17:30 0 Komentářů

V očekávání večerního zasedání FEDu na některých měnových párech zpevňuje americký dolar. Nejvíce se však daří kanadskému dolaru, který využívá rostoucí ceny ropy. Akciové indexy se dnes vrátily do růstového modu.

Kanadskému dolaru pomáhá rostoucí cena ropy

Devizové trhy zůstávají víceméně beze změny a především americký dolar očekává večerní zasedání FEDu. Ten však s největší pravděpodobností dolaru nepomůže, jelikož již koncem roku signalizoval pozastavení v dosavadním růstu úrokových sazeb. Investoři budou sledovat především tiskovou konferenci, kde by mohly zaznít novinky ohledně dalšího výhledu pro sazby a třeba také vyjádření na adresu probíhající výsledkové sezony, která poukazuje na zhoršující se sentiment v globální ekonomice, který spolu s vyššími sazbami neprosívá ekonomické expanzi. Australský dolar si zatím drží své zisky z ranní seance, kdy mu pomohly výsledky růstu inflace. Nejvíce se však dnes daří kanadskému dolaru, který zpevňuje proti všem měnám a to především díky rostoucím cenám ropy. Cena ropa včera rostla zpět nad 53 dolarů za barel a dnes zpevňuje dále k hranici 55 dolarů za barel. Ropě dnes pomohl pouze mírný růst amerických ropných zásob o 0,9 mil barelů, očekával se růst o 3 mil. barelů.

Indexy opět mírně zpevňují

Akciové indexy dnes rostou spolu s ropou, které také pomohl pokles rizikových přirážek. Index VIX dnes klesl mírně pod 19 bodů. Indexům pomáhá průběh výsledkové sezony. Ta včera dorazila s výsledky společnosti Apple, ta reportovala lepší, než očekávané výsledky a její akcie rostly o více jak 6%. Dnes reportovala své výsledky letecká společnost Boeing a její akcie rostou dnes o 7% poté, co její roční tržby poprvé překročily 100 mld. dolarů. Pro rok 2019 společnost také zlepšila svůj výhled pro tržby. Akciový index S&P 500 dnes prozatím přidal necelých 0,8% a v zelených číslech jsou i ostatní americké akciové indexy.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.