Pondělí 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Přehled dne: Kanadskému dolaru pomohly data z trhu práce

08.02.2019 | 16:50 0 Komentářů

Na devizových trzích mírně ztrácí americký dolar, kanadský dolar roste díky pozitivním datům z kanadského trhu práce. Třetí seanci v řadě ztrácí akciové indexy a krátkodobě trhy ovládl negativní sentiment. Ropa přešla do konsolidace a nedaří se ji nijak korigovat předešlé ztráty

Dnešní seance na devizových trzích se spíše „dohrává“ a žádných výraznějších odchylek od dosavadního konsenzu jsme se nedočkali. Nejzajímavější je dnes situace na kanadském dolaru. Ten se dočkal zveřejnění dat z kanadského trhu práce. Jak se ukázalo, trh práce v Kanadě je i začátkem nového roku poměrně silný a měl by podporovat ekonomiku v expanzi. Ekonomice se podařilo vytvořit 66 800 pracovních míst, což bylo výrazně více, než očekávání na 8 000. Nezaměstnanost sice vzrostla na 5,8%, stále jsme však velmi blízko několikaletých minim. Kanadský dolar reagoval skokově posílením na všech měnových párech a mírně tak zkorigoval výrazné ztráty, které nabral od začátku týdne vinou silnějšího amerického dolaru a klesající ceny ropy. Na ostatních měnových párech dnešní seance nenabídla nic zajímavého a trhy spíše rotují kolem úrovně dnešního open.

Akciové trhy dnes vstřebávají události z předešlých dní, kdy se opět objevily zprávy, které vyvolaly strach ze zpomalení globálního růstu. Wall Street Journal dnes přišel se zprávou, že USA s Čínou zatím nejsou blízko návrhu obchodní dohody. Další negativní zprávou je, že Trump se nechystá setkat s čínským prezidentem před březnovým deadlinem obchodního sporu. Akciové indexy jsou tak i dnes pod prodejním tlakem, přičemž nic se nezměnilo na dosavadním sentimentu. Ropa WTI se prozatím drží pod 53 dolary za barel a zasáhl jí negativní sentiment na rizikových aktivech.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.