Středa 23. září. Svátek má Berta.

Přehled dne: Japonský jen a kanadský dolar dnes oslabují

11.04.2019 | 17:15 0 Komentářů

Devizové trhy nadále působí rozbitým dojmem bez výraznějšího trendu, čehož využil americký dolar a mírně zpevňuje. Akciové indexy přes výraznější volatilitu a dopolední růst opět korigují. Ropa WTI pokračuje v korekci zisků pod 64 dolarů za barel.  

Dnešní seance nenabídla na devizových trzích nic převratného a některé trhy stále hledají směr, jakým by se mohly vydat. Většina měnových párů totiž již delší dobu konsoliduje a pohled na denní graf určitě nic, co by rádi viděli trendoví obchodníci. K aktuálnímu sentimentu nijak nepomohla včerejší seance nabitá fundamenty. Ta způsobila nadprůměrnou volatilitu na téměř všech měnových párech a dnes je tedy jejich vývoj utlumený. Dnešní makrokalendář nenabídl zajímavější fundamenty, které by měly potenciál rozhýbat trhy, a tak dnešním vrcholem bylo zveřejnění amerického PPI. To zrychlilo na 2,2%, odhad byl na 1,9%. Americkému dolaru lepší data příliš nepomohly, jelikož do té doby na většině měnových párů zpevňoval a se začátkem americké seance začal zisky korigovat. Nejzajímavější je dnes vývoj a měnovém páru USDCAD, kde kanadský dolar od rána silně oslabuje, což může být reakce na oslabování na ropě. Poměrně silně dnes oslabuje také japonský jen, ačkoliv tento týden v Japonska nepřichází žádná makrodata a trh by tak měl následovat vývoj na americkém dolaru a rizikových aktivech, kde funguje jako bezpečný přístav. Riziková aktiva však dnes nemají žádný jasný směr a proto je pohyb na japonském jenu zvláštní.

Akciové indexy dnes prochází seancí jako na houpačce, kdy ještě v asijské seanci atakovaly letošní maxima, poté mírně ztrácely, aby pak posléze mohly opět otestovat letošní maxima. Aktuálně na trzích převládá nervozita, zatímco se USA s Čínou snaží dospět k obchodní dohodě. Podle Stevena Mnuchina by se měly obě země již dohodnout na vymáhajícím mechanismu, který lze použít, pokud jedna ze stran nebude dodržovat dohodnuté podmínky. Ropa WTI dnes prochází také volatilnější seancí, a dostala se již pod 64 dolarů za barel.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.