Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Přehled dne: Indexy odevzdávají zisky, NZD a JPY jsou silnější

25.04.2019 | 17:00 0 Komentářů

Americký dolar dnes odpoledne koriguje předešlé zisky a některým měnám se daří mírně korigovat dosavadní ztráty. Horší výsledky dostávají pod tlak americké akciové indexy a ropa Brent drží své zisky.

Otočení v dosavadním trendu na americkém dolaru jsme se prozatím nedočkali, nicméně po dopoledním růstu americký dolar mírně koriguje předešlé zisky. Z USA přitom dorazily lepší data objednávek zboží dlouhodobé spotřeby, které rostly o 0,4%, odhad byl na 0,2%. Žádanky o podporu v nezaměstnanosti rostly o 230 000, odhad byl na 199 000. Na měnových párech je jinak situace téměř beze změny. EURUSD nadále zůstává pod cenovou úrovní 1.12 a ostatní měnové páry víceméně kopírují vývoj amerického dolaru. Na páru s americkým dolarem se dnes podařilo zpevnit novozélandskému dolaru a japonskému jenu, který zpevňuje již od ranního zasedání centrální banky. Kombinace ranního zasedání CB, propadu na akciových indexech v USA a odmítnutí vyšších cen poté, co měnový pár USDJPY rostl na nejvyšší úrovně letošního roku, pomohla japonskému jenu zpevnit.

Americké akciové indexy po atakování rekordních úrovní dnes kvůli horším výsledkům korigují a vymazaly tak většinu zisků z průběhu týdne. V zelených číslech se již tradičně drží technologický index NASDAQ, kterému se dnes podařilo dosavadní úrovně ještě navýšit. Akcie společnosti 3M (Minnesota Mining and Manufacturing Company) klesají o více než 10% poté, co společnost snížila výhled pro rok 2019 a oznámila personální škrty. Zároveň firma reportovala horší výsledky a označila první kvartál za zklamání. Na druhou stranu se daří akciím společnosti Facebook díky růstu příjmů z reklamy a Microsoft díky lepším výsledkům. Ropa Brent prozatím zůstává na zvýšených úrovních nad 75 dolary za barel a růst ropy WTI zůstává utlumený kvůli včerejšímu růstu amerických ropných zásob.

Autor: Štěpán Hájek, analytik Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.