Úterý 11. května. Svátek má Svatava.

Přehled dne: EURUSD se drží pod 1,13, indexy dnes opět ztrácí

12.11.2018 | 17:00 0 Komentářů

Americký dolar nemění dosavadní kurz a udržuje si své zisky, ostatní devizové trhy spíše následují jeho vývoj. Na akciových trzích chybí objemy z USA, i přesto však pokračují indexy v prodejní aktivitě.

Na devizových trzích sympaticky vstoupil do nového týdne americký dolar a atakoval šestnáctiměsíční maxima. Jeho vývoj se pochopitelně projevil i na ostatních měnách na párech s americkým dolarem. Pod tlakem například zůstává EURUSD, kde medvědi zatím drží úroveň 1,13. Po silné aktivitě ze začátku seance tedy přišla velmi slabá reakce a dá se očekávat, že si americký dolar své zisky udrží a bude oscilovat kolem aktuálních úrovní a to minimálně do středečního zveřejnění růstu americké inflace. Britská libra odpoledne poměrně oživila poté, co evropský vyjednávač pro Brexit Barnier řekl, že hlavní textu pro brexit, které mají být předloženy kabinetu v Británii, jsou připraveny. V Británii zas tak optimističtí politici nejsou a, kde bývalý ministr Greening řekl reportérům, že by mělo být uspořádáno nové referendům o výstupu z EU. Na ostatních měnových párech dnes nedošlo ani k ovlivnění dnešního vývoje zveřejněním fundamenty. Na zajímavější makrodata si musí počkat do zítra, do té doby je sentiment na dolaru hlavní hybnou sílou na devizových trzích.

Indexy opět korigují

Akciové indexy dnes prohloubily páteční ztráty poté, co již dopoledne začala prodejní aktivita na většině z akciových trhů. Akciový index S&P 500 ztrácí přibližně 1%, DAX více jak 1,5% a NASDAQ téměř 2%. Částečně za korekcí stojí horší výhled dvou hlavních dodavatelů komponentů pro společnost Apple. Obchodování na akciových trzích dnes chybí větší objemy z USA kvůli státnímu svátku. Na komoditním trhu se toho během dnešní seance příliš nezměnilo. Ropa se drží na snížených úrovních, ačkoliv jí dnes pomohla zpráva o plánovaném snížení produkce ze Saudské Arábie v prosinci o 500 000 barelů. Pod tlakem zůstávají drahé kovy v čele se zlatem a to primárně kvůli silnějšímu dolaru.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.