Čtvrtek 02. prosince. Svátek má Blanka.

Přehled dne: Dolar prohlubuje své ztráty, ropa WTI je nad 57 dolary

20.02.2019 | 17:30 0 Komentářů

Devizové trhy po včerejším výrazném růstu dnes obchodují v užším cenovém rozpětí, bez výraznější změny dosavadního sentimentu. Akciové indexy i během dnešní seance téměř beze změny a drží dosavadní zisky. Podobný scénář se odehrává na trhu s ropou, ta se drží nad 56 dolary.

Na devizových trzích se po včerejší seanci, která byla nadprůměrně volatelní, toho příliš neudálo a americký dolar v očekávání večerního zveřejnění zápisu ze zasedání FEDu mírně slábne. Britská libra testuje dnes opět vyšší úrovně. Večer se má setkat šéf EK Juncker s Mayovou a mají projednat upravení tzv. irské pojistky. Diplomaté si však od dnešního setkání příliš neslibují. EU se podle komise začíná připravovat na odchod Británie z unie bez dohody. Dnes opět roste kanadský dolar a využívá tak slabosti amerického dolaru. Kanadskému dolaru pomáhá také silnější ropa, která dnes dále zpevňuje nad 57 dolarů za barel. Na ostatních měnových párech jsme svědky spíše pohybu do strany a měny proti americkému dolaru si drží své včerejší zisky. Americký dolar v průběhu dnešní seance zůstává defenzivní. Z pohledu fundamentu se dnes nic zásadního neudálo. Spotřebitelská důvěra v eurozóně mírně rostla, zůstává však nadále na záporných hodnotách, konkrétně -7 bodech.

Akciové trhy zatím nechává vývoj na devizových trzích klidnými. Indexy dnes opět mírně rostou v desetinách procent, stále však především držíme zisky z minulého týdne. Trochu více se daří evropským indexům, kde DAX roste o více jak 0,5%. Novinky kolem vývoje obchodního jednání Čína-USA zatím žádné nemáme. A komoditním trhu výrazně zpevňuje zlato, kterému pomáhá slábnoucí dolar. Ropa dnes po dvou seancích konsolidace roste a již překonala úroveň 57 dolarů za barel. Pokud nedojde k odmítnutí vyšších cen, máme potvrzený rostoucí trend.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.