Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Přehled dne: Dolar pokračuje v korekci, ropa opět ztrácí

19.11.2018 | 16:45 0 Komentářů

Začátek týdne na devizových trzích probíhá podle předpokladů klidnějším tempem. Většina trhů konsoliduje s mírnou korekci amerického dolaru, který navázala na konec minulého týdne. Na akciových trzích přetrvává klid, zatímco ropa opět pokračuje v prodejní aktivitě.

Na devizových trzích dnes probíhá obchodní seance nijak nepodpořena zveřejněním důležitějších fundamentů a dalo se tak očekávat navázání na páteční seanci. Především dnes pokračuje v korekci americký dolar a právě navázal na páteční seanci, kdy ho svými komentáři dostali pod tlak zástupci FEDu. Důvěra stavitelů v USA klesla na nejnižší úrovně za dva roky a poptávka po domech klesá. Rostoucí hypotéky a ceny nemovitostí začínají rychle být toxickým koktejlem pro stavitelé domů. Americký dolar v reakci na zprávy skokově oslabil na většině z měnových párů. Razantně dnes posiluje měnový pár EURUSD, což je primárně způsobeno horším sentimentem na americkém dolaru, pár již zpevnil nad 1,46. V pohybu do strany pokračuje GBPUSD, nebo USDCAD.  Navázat na slabší americký dolar a pro změnu oslabit se ještě podařilo měnovým párům USDCHF a USDJPY.

Graf: Vývoj ceny měnového páru EURUSD

Akciové trhy si dnes dopoledne dokázaly připsat další zisky, bohužel s otevřením americké seance se opět ocitly pod projedením tlakem a index S&P 500 již ztrácí téměř 1,30%, více jak 2% ztrácí NASDAQ. DOW JONES ztrácí více jak 250 bodů, hlavním důvodem je propad akcií společnosti Apple poté, co firma snížila objednávky nový iPhonů. Akcie společnosti Apple spadly o více jak 3%. Akcie Apple s sebou táhly celý technologický sektor. Na komoditním trhu opět ztrácí ropa a vstup do nového týdne se jí příliš nepodařil. Nadále přetrvává pesimismus ohledně rostoucího přebytku ropy na trhu. OPEC a další těžaři tak na prosincovém zasedání budou s největší pravděpodobností projednávat produkční škrty pro rok 2019.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.