Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Přehled dne: Devizové trhy pouze konsolidují, večer bude mít projev Powell

06.02.2019 | 17:00 0 Komentářů

Dnešní seance na devizových trzích se nezařadí mezi ty nejvolatilnější. Většina měnových párů pouze konsoliduje v užším obchodním pásmu. Podobný vývoj dnes lze pozorovat také na akciových indexech, zatímco ropa pokračuje v odepisování svých zisků.

Vývoj na devizových trzích dnes napovídá seanci s velmi malými objemy a slabou aktivitou obchodníků. Většina měnových párů na první pohled vypadá, jako by se připravovalo něco velkého. Trhy tak pouze konsolidují v užším obchodním rozpětí a nic na tom nezměnily ani zveřejněná makrodata. Těch zajímavých totiž příliš nebylo a neměly tak dostatečnou sílu ovlivnit vývoj na devizových trzích. Z Německa dnes dorazila data průmyslových objednávek. Ty v prosinci klesly o 1,6%, očekával růst o 0,3%. Jednalo se o druhý pokles po sobě a zároveň největší pokles v průmyslových objednávkách od června minulého roku. Jde o další ze série horších dat z Německa od začátku roku. Evropská měna reagovala na zprávu oslabením, své však sehrál také mírně silnější americký dolar. Americký dolar dnes zpevňuje již pátý den v řadě a úspěšně tak umazává ztráty, které nabral na začátku roku. Dolaru se však nedaří na všech měnových párech. Například na páru USDJPY je mírně silnější japonský jen a na páru GBPUSD zase libra, která koriguje včerejší ztráty. Zítra dopoledne zasedá BoE a velcí hráči si mohou upravovat své dosavadní pozice. Zítra brzy ráno bude mít projev guvernér FEDu Jerome Powell a může zmínit, co probíral na nedávné schůzce s americkým prezidentem.

Vývoj na ostatních finančních trzích

Akciový index S&P 500 a další akciové indexy jsou dnes v mírně červených číslech. Spíše by se však dalo hovořit o konsolidaci, kdy trhům chybí zveřejnění výsledků některého z tahounů sektorů. Index volatility VIX hovoří o minimální nervozitě na finančních trzích, jelikož se drží pod 16 body. Americké akciové indexy dnes mají namířeno pro první ztrátovou seanci po pěti dnech. I přesto však na akciovém trhu převládá optimismus z velmi dobré výsledkové sezony. Svou roli zde začíná sehrávat také posilující americký dolar. V prodejní aktivitě pokračuje také ropa. Ropa WTI se i nadále drží pod 54 dolary za barel a dnes dokonce testovala úrovně nižší, jak 53 dolarů. Její vývoj nijak neovlivnilo zveřejnění amerických ropných zásob. Ty rostly pod očekávání o 1,3 mil. barelů. Ropě to pomohlo k mírnému umazání dosavadních ztrát a uvidíme, na jakých úrovních se podaří dnes ropě uzavřít.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.