Středa 21. října. Svátek má Brigita.

Přehled dne: Devizové i akciové trhy jsou téměř beze změny, ropa ztrácí své zisky

17.01.2019 | 17:00 0 Komentářů

Nejednoznačná seance na devizových trzích prozatím vyznívá spíše pro americký dolar, který je na většině z měnových párů silnější. Akciové trhy v USA zůstávají i přes probíhající výsledkovou sezonu beze změny. Včerejší pokles amerických ropných zásob ropě nepomohl a ta dnes ztrácí.

Devizové trhy dnes nabraly nejednoznačný směr, kde americký dolar oslabuje na měnových párech EURUSD a GBPUSD a naopak posiluje například na párech USDCHF a USDCAD. Dnešní seanci se vyhnuly důležitější fundamenty, které by měly sílu ovlivnit vývoj na finančních trzích. V USA byl zveřejněn Filadelfský FED index, ten rostl na 17 bodů, očekávání bylo na 9,7 bodech. Na výrazně větší, než očekávaný nárůst zareagoval americký dolar mírným zpevněním, ale relevance fundamentu nebyla tak vysoká, aby změnila vývoj na americkém dolaru. Dopoledne byla zveřejněna konečná čísla tempa růstu inflace v eurozóně. Výsledky většinou nebývají revidovány, to však nebyl případ dnešního zveřejnění, které poukázalo na zpomalení inflace na 1,6%, ačkoliv se očekávalo zpomalení pouze na 1,7%. Inflace tak navzdory očekávání ECB nezrychluje, ale naopak zpomaluje, což se může ukázat jako problém pro plánované zvýšení úrokových sazeb letos v létě.

Akciové trhy toho také dnes příliš nepředvedly. Aktuálně jsme v střídavě v zelených a červených číslech, tudíž jsou trhy od včerejška v podstatě beze změny. Probíhající výsledková sezona dnes ovlivnila především jednotlivé akciové tituly. S reportem zisků dorazila banka Morgan Stanley, jejíž výsledky dopadly hůře, než očekávání. Dnes večer bude reportovat své zisky společnosti Netflix, jejíž akcie od začátku roku realizovaly největší zisk. Na komoditním trhu dnes ztrácí ropa, a to i navzdory reportu kartelu OPEC, který poukázal na nižší, než očekávanou produkci v prosinci. Od ledna přitom začínají platit produkční škrty ze strany OPEC+, které by měly pomoci stabilizovat cenu ropy.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.