Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Přehled dne: Britská vláda odložila zítřejší hlasování o brexitu

10.12.2018 | 17:10 0 Komentářů

Britská libra dnes opět výrazně ztrácí kvůli novým zprávám o brexitu. Americký dolar začátkem týdne zpevňuje a většině z dolarových měnových párů. Indexy jsou opět pod prodejním tlakem, stejně tak ropa.

Na devizových trzích začal týden nejlépe americký dolar, který dnes zpevňuje a umazává tak ztráty, které nabral koncem minulého týdne po horších datech z amerického trhu práce. Téma číslo jedna je na devizových trzích opět brexit. Podle nejnovějších zpráv se Theresa Mayová rozhodla pozdržet zítřejší hlasování o brexitu v britském parlamentu. Podle Corbyna vláda rozhodla, že dohoda je neštěstím, takže na poslední chvíli podnikla krok odložit hlasování. Po nedůvěře vlastní vlády, tak přestává věřit úspěchu své dohody i sama premiérka, což nevyvolává u investorů jistotu v její další korky a britská libra reaguje silným oslabením a na devizových trzích je dnes nejslabší. Mayová by dnes měla vystoupit před sněmovnou s projevem, což by mělo být oficiálním potvrzením odložení zítřejšího hlasování, které podle britských politiků nemělo moc velkou šanci na úspěch. Na ostatních měnových párech je vývoj závislý především na vývoji amerického dolaru, kterému pomáhá propad britské libry. Ta sebou táhne dolů také euro, kanadský dolar a australský dolar.

Po klidnějším vstupu do dnešního dne pokračují v prodejní aktivitě akciové indexy, které zatím ztrácejí téměř 2%. Nadprůměrná volatilita zůstává na trzích i nadále a nic na tom nemění ani stabilizace amerických výnosů z dluhopisů. Americké akciové indexy již vstoupily do korekčního teritoria a strach z eskalace obchodních válek je stále poměrně žhavé téma i přes dosažení 90denního příměří mezi dvěma největšími ekonomikami. Nejvýrazněji dnes ztrácí akciové tituly z bankovního sektoru. Index volatility VIX mezitím vystoupal k 26 bodům.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.