Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Přehled dne: Black Friday stojí za růstem indexů

26.11.2018 | 17:00 0 Komentářů

Indexy začaly týden v zelených číslech a s otevřením americké seance navazují na dopolední zisky. Na devizových trzích mírně koriguje dolar, na většině měnových párů však sledujeme velmi klidný vstup do nového týdne. Mírně roste také ropa a přidala více, jak 1 dolar.

Na devizových trzích dnes panuje velmi klidná atmosféra a nikdo výrazněji nevybočuje z dosavadního vývoje. Americký dolar dopoledne mírně korigoval páteční zisky, s otevřením americké seance se však podařilo část pondělních ztrát umazat. Výrazněji vybočuje snad jen japonský jen, který od začátku dnešní seance ztrácí, za což může primárně obnovení růstového trendu na akciových indexech.  Japonský jen díky své nálepce bezpečného přístavu vydělává na nervozitě na trzích, ta však dnes trhy příliš netrápí a jen tak ztrácí své pozice. Odpolední projev Maria Draghiho nepřinesl žádné novinky, které by ovlivnily vývoj na euru, tudíž jsme dnes bez důležitějších fundamentů, které by ovlivnily vývoj na trzích. Dnešní a také zítřejší seance by měla nahrávat především technickým obchodníkům, jelikož bude zveřejněn jen velmi malý počet důležitých fundamentů a tudíž nelze očekávat výraznější volatilitu. Ve čtvrtek bude zveřejněn zápis ze zasedání FEDu, kde však také nelze očekávat novinky k výhledu na růst úrokových sazeb, protože se o jejich možném pozastavení začalo spekulovat teprve nedávno.

Graf: Dnešní vývoj na indexu S&P 500

Akciovým indexům se dnes daří poměrně výrazně růst, za čím stojí především velmi dobrá kondice americké ekonomiky a očekávání vysoké spotřeby amerických domácností na tzv. „Black Friday“. Evropské akcie posilovaly v pozadí náznaků Říma na zrevidování rozpočtového plánu na rok 2019. Index volatility VIX mírně klesá k 20 bodům. Černým pátkem si prošla také ropa, která se dnes snaží umazat alespoň část svých ztrát a poměrně se jí to také daří, když za dnešek přidala více jak 1 dolar. I tak ropa ztratila tento měsíc více jak 20% a pokud se nepodaří do konce týdne výrazněji zkorigovat ztráty, půjde o nejhorší od října 2008. Index volatility VIX mírně klesá k 20 bodům.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.