Sobota 31. října. Svátek má Štěpánka.

Přehled dne: Americký dolar mírně silnější, trh je v očekávání plánu B pro brexit

21.01.2019 | 17:20 0 Komentářů

Finanční trhy začaly týden volnějším tempem a žádných výraznějších překvapení jsme zatím svědky nebyli. Na devizových trzích se přece jen něco děje, ale chybějící objemy z USA jsou na trzích znát. Ropa WTI se zatím drží nad 54 dolary za barel a zlato uniká ze spárů konsolidace.

Na devizových trzích se toho dnes příliš neudálo, na rozdíl od akciových trhů však forex nezasáhl státní svátek v USA. Volatilita je na poměrně solidní úrovni a v porovnání s minulým týdnem se dá hovořit o průměrné seanci. Devizové trhy toho moc nepředvedly již delší dobu, a proto investoři vyčkávají na jakýkoliv nový impuls, tím může být již dnes podvečer plán B pro brexit Theresy Mayové. Prozatím však zpevňuje především americký dolar a to nejvýrazněji na páru USDCAD, USDCHF a AUDUSD. Na ostatních majors jsme se žádného vychýlení z dosavadního trendu nedostaly a například USDJPY dnes pouze konsoliduje, stejně tak libra a euro mírně ztrácí. Australský dolar dnes doplatil na svou nálepku rizikovější měny a dnešní data o nejpomalejším růstu čínské ekonomiky za posledních 28 let se podepsaly na jeho vývoji.

Ostatní finanční trhy

Na akciových trzích se toho dnes příliš neudálo. Dnešní data z Číny ukázaly sice na poměrně solidní tempo růstu domácí ekonomiky, nicméně i přesto ekonomika za celý rok zpomalila nejvíce za 28 let. Rizikové přirážky se nadále drží na velmi nízkých úrovních a průběh obchodních vyjednávání bude stěžejní pro vývoj na akciovém trhu. Na komoditním trhu si své zisky nad 54 dolary dnes drží ropa WTI. Zlato dnes pokračuje v defenziv a reaguje tak na silnější zlato spolu s poklesem rizikových přirážek.

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.