Úterý 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Přehled dne: Americký dolar dostal pod tlak ostatní měny, indexy i ropa rostou

23.04.2019 | 17:10 0 Komentářů

Na devizových trzích vkročil do nového týdne velmi dobře americký dolar a zpevňuje na většině z měnových párů. K rekordním maximům se přibližují akciové indexy v USA. Ropa WTI navyšuje zisky nad 66 dolarů za barel.

Vstup do nového týdne se podařil americkému dolaru a zpevňuje nad tří týdenní maxima. Nové prodeje domů v USA rostly o 4,5% na 690 000, zatímco investoři hledají další známky o americké ekonomice před pátečními klíčovými daty HDP. Objemy na trzích však zůstávají nižší kvůli dnešnímu otevření finančních trhů v Evropě po velikonočních svátcích. Z více jak dvoudenního pohybu do strany se dostal měnový pár EURUSD a dostal se dokonce pod úroveň 1.12. Od minulého týdne tak ztratil více jak 100 bodů. Na silnější americký dolar reagují také ostatní měnové páry. Oslabuje tak například kanadský dolar, britská libra a australský dolar. Nijak výrazně se nepodařilo americkému dolaru zpevnit na páru s japonským jenem, který tak pokračuje ve více jak týdenní konsolidaci. Žádné další zajímavé fundamenty dnes zveřejněny nebyly a trhy tak ve většině případů kopírují vývoj amerického dolaru.

Na akciové trhy se vrátil po minulém týdnu pozitivní sentiment a indexy tak rostou nad svá letošní dosavadní maxima. Sentimentu pomohla především výsledková sezona, kdy společnosti Coca-Cola, Twitter a United Technologies reportovaly lepší, než očekávané výsledky. Akcie společnosti Twitter dnes rostou o více jak 14% poté, co počet uživatelů sociální sítě vzrostl na 330 milionů. S lepšími výsledky dorazily také další americké společnosti. Prozatím tak z indexu S&P 500 reportovalo své výsledky 78% firem. Na komoditním trhu dnes dalším dnem roste cena ropy WTI nad dosavadní maxima nad 66 dolarů za barel. Růst ceny ropy podporuje především zpráva ze včera o ukončení výjimek z amerických sankcí na iránskou produkci.  

Autor: Štěpán Hájek, Bossa

Tento článek má pouze informativní a edukativní charakter. V žádném případě neslouží jako investiční či obchodní doporučení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.