Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Představenstvo Yahoo schválilo akvizici Tumblru za 1,1 miliardy dolarů

20.05.2013 | 13:56 0 Komentářů

Představenstvo internetové společnosti Yahoo schválilo akvizici blogového serveru Tumblr za 1,1 miliardy dolarů. Wall Street Journal tak cituje lidi blízké této věci. Obchod, který se očekává, že bude oficiálně oznámen ještě dnes, by tak byl nějvětší akvizicí v oblasti sociálních sítí a překonal by tak loňský nákup Instagramu Facebookem za 1 miliardu dolarů.

Tumblr je jednou z nejrychleji rostoucích sociálních sítí poslední doby a je oblíbená zejména mezi mladou populací. Tumblr uvádí, že hostuje více než 108 milionů blogů s 50,7 miliardami příspěvků. Silnou stránkou tohoto 6 let starého webu je jeho stabilní a věrná uživatelská základna. Naopak slabou a často kritizovanou stránkou, jež je společná pro celé odvětví sociálních sítí je vysoké ocenění vzhledem k zisku, který společnost generuje.

Analytici z Jefferies obchod okomentovali slovy, že cena Tumbleru ‚se těžko ospravedlní‘. Yahoo by podle nich mělo nyní vydělat 1,10 USD na akcii, aby cenu ospravedlnila. Upravený zisk na akcii za poslední kvartál přitom činil 0,35 dolaru. Jefferies má cílovou cenu pro tento titul na 24 dolarech s doporučením držet.

Tumblr není zdaleka jedinou akvizicí Yahoo. V roce 2005 například firma koupila web na sdílení fotografií Flickr za 35 milionů dolarů, u něhož dnes chystá odhalit změny.

Od roku 2012 je CEO Yahoo Marissa Mayer, která dříve pracovala 13 let ve vedení Googlu. Yahoo zažilo boom a dobu největší slávy během internetové bubliny na přelomu tisíciletí jako řada dalších internetových společností. V posledních letech byznys této společnosti se vzrůstající konkurencí postupně uvadal, a proto mnoho lidí vkládá naděje na oživení společnosti za současného vedení této atraktivní blondýnky.

Akcie (YHOO) v pre-marketu oslabují o 1,13 %.

Zdroj: Bloomberg, CNBC, Reuters

David Krejča
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.