Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

Pražský PX odolal západní Evropě a uzavřel v plusu

Evropský index Stoxx 600 dnes pod tíhou farmaceutických společností, informačních technologií a prodejců spotřebního zboží odepisuje zhruba 0,4 %. Zmíněné sektory odevzdávají mezi 1,2 až 2,2 %. Od hlubšího propadu brání index kvarteto energetických, finančních, komoditních a realitních společností. Jejich zisky se pohybují mezi 0,4 až 1,6 %. Ropným těžařům v rámci energetického sektoru se daří nejvíce, když podporou jim je rostoucí cena černého zlata v reakci na zprávy, že země OPEC budou dále snižovat svoji produkci.

Všechny tři nejsledovanější americké akciové indexy otevřely v červeném. Nejhůře se daří technologickému Nasdaqu, který v úvodní hodině odepisuje 0,8 %. Index S&P 500 se nyní nachází o půl procenta níže pod včerejším kurzem a průmyslový Dow Jones ztrácí třetinu procenta.

Pražský parket dnes žádných výrazných změn nedoznal. Index PX uzavřel necelé dvě desetiny procenta nad včerejším kurzem. Přesto jednotlivé tituly poměrně velké pohyby zaznamenaly. Na jedné straně akcie Avastu přišly o 3,7 %, na straně druhé duo rakouských finančních domů si připsalo výrazně více než ostatní společnosti. Pojišťovna VIG posílila o 3 %, Erste přidala 1,9 %. Obchodní aktivita byla podprůměrná, když se v hlavní části zobchodovalo jen něco málo přes 300 mil. CZK.

MIROSLAV FRAYER
Equity Analyst
Investment Banking

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.