Pondělí 19. dubna. Svátek má Rostislav.

Pražská burza v úvodu měsíce v souladu ztrácela, Erste počtvrté v řadě v červeném

03.02.2014 | 16:45 0 Komentářů

Index pražské burzy dnes oslabil, byť o „přijatelných“ 0,38% a uzavřel na 986,8b. Horší bilanci zabránily mírné zisky u pojišťovny VIG (+0,2%) po předchozích povýsledkových poklesech a nulový pohyb na Telefonice ČR, která v posledních dnech registruje i nákupní objednávky.

Odpolední výprodeje na zahraničních trzích se přetavily v prodejní příkazy především na – likvidních – bankovních titulech, když Komerční banka i přes růstové snahy nakonec uzavřela se ztrátou 0,5% na rovných 4400 Kč, rakouská Erste evidovala silnější prodejní tlak a se ztrátou 1,2% končila na 729 Kč, když si od svého středečního 2,5-letého maxima odepsala „slušných" 11%! Blíže k 500 Kč hranici se opět posunuly akcie ČEZu (-1%), růstovým snahám stále brání nízké ceny elektřiny.

Díky silnější aukci nakonec nejlepší bilanci registrovaly akcie Unipetrolu (+2,8%), Orka (+1,8%) a Pegasu (+1,7%). Posledně jmenovaný titul tak uzavřel téměř na 6-letých maximech. Na současných cenách ho ale považujeme za nadceněný a investorům doporučujeme pozici redukovat (více zde).

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.