Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Pražská burza uzavřela s mírným ziskem, PX zpět nad 900 body

09.12.2016 | 18:00 0 Komentářů

Index pražské burzy PX dnes posílil o 0,13% a vrátil se nad psychologickou hladinu 900 bodů. V týdenním srovnání zpevnil o 1,5% a následoval tak příznivý sentiment na globálních trzích.

Kladnou bilanci indexu dnes podpořily především akcie likvidních emisí ČEZu (+1,46%) a Komerční banky (+1,72%). Ta i přes negativní open dokázala jako jediná z finančních titulů posílit a odmazat většinu ztrát uplynulých 2 seancí. U elektrárenské společnosti byl patrný odeznívající prodejní tlak na pozadí růstové korekce u elektřiny, která solidně posilovala napříč splatnostmi. Příznivý den registrovaly i akcie Unipetrolu (+2,44%) s návratem zpět nad hranici 180 Kč, v blízkosti 70 Kč pak uzavřely týden akcie mediální spol. CETV se ziskem 1,31%.

Červená barva převládla ve finančním sektoru. S bezmála 2% ztrátou končily akcie rakouské pojišťovny VIG, podobně uzavřely i akcie Monety s opětovným posunem pod hladinu 80 Kč. Bankovní nováček zažil turbulentní týden při obchodech pod 77 Kč. I přes následný růst vykázal s přehledem nejhorší bilanci -5,8%. Současné ceny by ale měly dlouhodobé (dividendové) investory zajímat.

Další „zlomená hůl“ byla viditelná u akcií Kofoly, které se posunuly na nová historická minima 375 Kč s intradenními obchody u 370 Kč úrovně.

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.