Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Pražská burza uzavírá týden na pozitivní vlně, PX v blízkosti 4-měsíčních maxim

31.08.2012 | 17:25 0 Komentářů

Většina titulů na pražské burze dnes posilovala v čele s bankami a ČEZem, index PX si připsal 1,4% se závěrem na 952 bodech a téměř tak vymazal ztráty z první poloviny týdne.
Pozitivní sentiment v návaznosti na očekávaný projev šéfa Fedu B.Bernankeho byl patrný od úvodu závěrečné seance tohoto týdne podobně jako na okolních trzích. Následné potvrzení dalšího „zásahu“ Fedu v případě potřeby v krátké době negovalo neoznámení dalšího kola kvantitavního uvolňování, indexy se tak po krátkém zakolísání vrátily na předchozí úrovně, závěr týdne tak zůstal ve znamení optimismu.

Bankovní emise a ČEZ dominovaly růstu – KB si připsala 2,3% (3835 Kč), rakouská Erste uzavírala se ziskem 2% na 395,70 Kč. Pokračující nákupní apetit byl patrný i na akciích ČEZu, jež po aukci uzavíral silnější o 2,5% na 776 Kč (4,5 měs. maximum), to vše na pozadí růstu ceny elektřiny, povolenek i indikovaného zájmu o tepelné elektrárny Chvaletice / Počerady ze strany Czech Coal. I přes sílící realizace zisků u Telefonicy ČR si akcie polepšila o 1% se závěrem na 419 Kč. Větší účty nadále figurovaly na nákupní straně. Prodejní tlak zeslábl u NWR, za podpory domácích hráčů titul uzavíral se ziskem 1,4% (88,2 Kč). Z menších emisí nejvíce ztratilo Orco (-3,1%), výsledky za 2Q po včerejším růstu kupce nepřilákaly, na rozdíl od AAA, které po slušných číslech, prezentované 29.8., dále posilovaly (+1,6%).

V mezitýdenním srovnání tak index PX končí o 0,7% silnější za rostoucí obchodní aktivity.

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.