Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Pražská burza symbolicky posílila

08.03.2017 | 18:40 0 Komentářů

Index pražské burzy dnes zaznamenal pouze symbolický vzestup, když uzavřel silnější o 0,06% na 972,24 bodech při patrné „přetahované“ rakouských finančních emisí s pozitivním výsledkem a domácích bankovních institucí a ČEZem registrující ztráty.

Zatímco rakouské tituly posilovaly v souladu s evropským bankovním sektorem na pozadí pokračujícího růstu tržních úrokových sazeb (Erste i VIG shodně +1,3%), lokální banky vykázaly zápornou bilanci za znatelné přítomnosti prodejních objednávek. Solidní aktivita probíhala především na Monetě. Ta při nejvyšším denním objemu 221 mil. Kč uzavřela slabší bezmála o 0,9% na 85,20 Kč. Podobný výsledek registrovala i Komerční banka (-0,8%) končící na 922 Kč. Pod 450 Kč se pak vrátily na pozadí klesajících cen elektřiny i emisních povolenek akcie ČEZu, registrující mezidenní ztrátu téměř 0,6%. Nejhorší výsledek vykázaly akcie Fortuny, které ztratily 2,2% s posunem zpět pod hladinu 100 Kč.

Rostoucí objemy a přítomnost větší množiny hráčů je patrná v poslední době u Unipetrolu. Na pozadí trvajících příznivých marží a v „předvečer“ prezentace 5leté strategie (naplánováno na 15.března) na titulu zatím převažují nákupní objednávky posunující akcii na nová mnohaletá maxima. Závěr na 221 Kč při solidním objemu téměř 39 mil. Kč znamenal mezidenní růst o 1,14%.

David Krejča, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.