Úterý 20. října. Svátek má Vendelín.

Pražská burza s poklidným obchodováním a výborným závěrečným finišem.

14.08.2012 | 17:50 0 Komentářů

Index PX po pondělním poklesu tentokrát nezaváhal a zakončil silnější o 1,0 % na závěrečné hodnotě 930,60 bodu. Po výborných výsledcích se k růstu opět vrací akcie ČEZ. Průběh obchodování nijak nenaznačoval nějaký výraznější posun titulu. Na trhu však byl v poslední hodině obchodování znát poměrně silný nákupní zájem, který akcie dotlačil až na závěrečnou hodnotu 740 Kč. Akcie se tak růstem o 1,9 % výraznou měrou podílely i na růstu indexu. Očekávám, že vzhledem k prezentovaným výsledkům se dá nadále očekávat ve zvýšené míře aktualizaci cílových cen a samotných doporučení.

Minimální změnou končí stabilní obchodování s akciemi Telefónica. Titul udržel metu 400 Kč, když se na této hodnotě v průběhu obchodování také obchodoval a zavřel níže o 0,2 % na ceně 402,60 Kč.

Nejvýraznějším posunem končí obchodování s akciemi KIT Digital. Akcie reagují na silný růst na US trzích a připisují si výrazný zisk 7,2 % na cenu 64,10 Kč. Titul tak koriguje výrazný propad z konce minulého týdne, který byl ještě umocněn pondělním „výplachem“. KITD zároveň 14.8. prezentuje výsledky za 2Q a to bude ten pravý signál pro další obchodování.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.