Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Pražská burza „propadla“, Telefonica ČR poprvé bez nároku na dividendu

10.09.2012 | 17:20 0 Komentářů

Pro index PX, který dnes odepsal 1,3% se závěrem na 956b., měl určující „pohyb“ akcií Telefonicy ČR, které se na BCPP poprvé obchodovaly bez nároku na dividendu 27 Kč hrubého a technicky tak propadly o 7,3% (384 Kč).

Právě zde dnes proběhl největší objem (253 mil. Kč), z denního pohybu byl patrný „výstup" větších investorů z titulu. Výrazněji v červeném dnes končí i Komerční banka, která po několika prodejních objednávkách uzavřela pod 3850 Kč se ztrátou 1,3% a objemem 161 mil. Kč. Pod 90 Kč zavíral i NWR, dnes pod „tíhou" dalšího sníženého cíle – tentokrát od Jefferies. Investoři sledující zámoří i okolní trhy ale vidí zotavování odvětví, stejně tak i na poli se železnou rudou (pozitivně korelující s uhelným sektorem s návazností na ocelářský průmysl) na pozadí QExx a čínské stimuly – odvážní hráčí by tak titul na současných úrovních neměli přehlížet.

Na stupních vítězů dnes při slušném objemu 28 mil. Kč stanuly akcie CETV (+6%) po úspěšné emisi dluhopisů oznamené v pátek, 1,7% si pak připsal KIT digital v návaznosti na zveřejnění zakázky od České Televize. Mírné zisky registrovala i většina defenzivních titulů. U ČEZu byl ale při ranním růstu patrný prodejní odpor, který titul poslal zpět pod 750 Kč. Cena elektřiny se opět začala vzdalovat 50 EUR / MWh (německý 2013 baseload), v CZK vyjádření dokonce uzavřela nejníže od listopadu 2010!

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.