Sobota 10. dubna. Svátek má Darja.

Pražská burza předčila okolní trhy a rostla počtvrté v řadě, hvězdou dne Telefonica

26.07.2013 | 17:50 0 Komentářů

Pražská burza pokračovala ve vylepšování týdenní bilance a se slušným ziskem 0,66% poskočil index PX na 912,45b. Růstovou štafetu tentokrát převzaly akcie Telefonicy, které se se ziskem 4% přiblížily ještě nedávno nepředstavitelné metě 300 Kč.

Další růstový impulz pro Telefonicu ČR přišel po spekulacích o možném zájmu ruského operátora OAO Mobile TeleSystems o společnost. Bez ohledu na substanci této zprávy je patrné, že akviziční rošády mateřské Telefonicy s návaznými spekulacemi o osudu české dcery navrací titul mezi žádané zboží bez ohledu na pesimismus některých domů ohledně dalšího výhledu společnosti. Dnešní objemy obchodů přes 260 mil. Kč a rychlý růst k blízkosti 300 Kč slibuje aktivní obchodování i v dalších týdnech.

Rakouská Erste bank zaznamenala další růstovou seanci a se ziskem 2,5% se posunula na 587,4 Kč. Za týden tak emise zpevnila o 8,6% a rychle se vzdálila od nedávných upisovacích úrovní. Naopak výběr zisků byl patrný na Komerční bance, která ztratila 1,3% se závěrem na 3637 Kč.

Celkově pražská burza zaznamenala úspěšný týden, když si index PX připsal slušných 3,2% za rostoucího objemu obchodů především díky aktivitě na bankovních titulech a Telefonice.

David Krejča, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.