Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

Prázdninová letargie pokračuje

Na regionálních trzích se toho dnes mnoho zajímavého neudálo. K prázdninové náladě se přidal nedostatek zajímavých událostí i malá volatilita na kurzu eura vůči dolaru. Koruna se tak pohybovala v dvouhaléřovém pásmu 25,64-25,66 CZK/EUR. Ve srovnání s předchozím dnem skončila beze změny. Mnoho toho nepředvedl ani polský zlotý, který o 0,1 % oslabil a posunul se na 4,294 PLN/EUR. Jedinou měnou v regionu, která z úterní seance dokázala něco vytěžit, byl maďarský forint. Ten si připsal 0,2 %, když posílil na 327,4 HUF/EUR.

Nejzajímavější událostí dneška tedy bylo to, že jsme vydali nové Ekonomické výhledyV nich se můžete dočíst, že očekáváme, že ČNB kvůli nejistotám pozastaví zvyšování sazeb, trvale silnější koruny se jen tak nedočkáme a výnosová křivka zůstane plochá až do konce roku 2021. Celý report naleznete zde: http://bit.ly/2YfP7RJ.

Polská inflace se udrží nad inflačním cílem

V Polsku bude zítra zveřejněna červencová inflace. Ta se v meziročním srovnání udrží nad 2,5% inflačním cílem a to i přes svůj meziměsíční pokles. I tak ale polské úrokové sazby zůstanou v nadcházejících měsících nejspíš beze změny.

Jana Steckerová, ekonomka Komerční banky

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.