Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

Pravidelný týdenní komentář k trhu

19.10.2018 | 17:33 0 Komentářů
Dění na světovém trhu
Trhy se věnovaly výsledkové sezóně v USA a geopolitice, ve které znovu panovalo dění kolem USA. Výsledková sezóna je prozatím na svém začátku a do teď lze konstatovat, že se jí začátek poměrně vydařil. Nicméně je nutné podotknout, že se jedná teprve o 10 % zveřejňovaných firem (v rámci indexu S&P 500), a tudíž větší závěry nelze vyvozovat. Kromě výsledků se investoři zaměřili na geopolitiku, kde se sledoval postoj USA vůči Saudské Arábii. Ta je podezřelá ze zmizení novináře, který psal i pro americký tisk. Výsledková sezóna měla celkově větší sílu a zámořské indexy si připsaly téměř jedno procento. Evropa následovala USA a i ta si připsala solidních 0,4 t/t prostřednictvím indexu DAX. Domácí index PX zakončil týden beze změny na 1079 bodech.
 
Společnosti na BCPP
Na domácím trhu jsme sledovali výsledkovou sezónu. CME ve čtvrtek zveřejnila solidní sled čísel za 3Q18. Provozní zisk EBITDA dosáhl 33,6 (+33,6 % r/r) vs. oček. trhu 29,1 mil. USD. Za lepšími čísly byla především lepší zisková marže kvůli nižším programovým nákladům. Společnost rovněž potvrdila výhled na celý rok. CME zakončila páteční seanci na 80 Kč (+1,9 % t/t).
 
Vybraná čísla za 3Q zveřejnil rovněž Avast. Upravené tržby dosáhly 209,8 (+7,2 % r/r) vs. oček. trhu 210,5 mil. USD a EBITDA dosáhla na 113,5 (+5,5 % r/r) vs. oček. 116,6 mil. USD. Společnost potvrdila svůj výhled a vlastně i zveřejněnými čísly naplnila dřívější očekávání. Titul zakončil týden na 87,5 Kč (+6,7 % t/t).  
 
Největší zisky uplynulého týdne zaznamenaly akcie Avast (+6,7% na 87,5 Kč). Avast zveřejnil vybrané ukazatele za 3Q18, které naplnily očekávání. Společnost současně potvrdila výhled a trendy uvedené již při letošním IPO. To vše znamenalo narovnání předchozí korekce a návrat téměř k maximálním úrovním. Na druhou stranu, největší pokles předvedly bez jakékoliv fundamentální zprávy akcie O2 CR (-4,6 % na 240,5 Kč). Je možné, že prodejní objednávky mohou souviset s růstem domácích úrokových sazeb, které přirozeně vytlačují rizikovější dividendová aktiva. Současně bylo vidět, že se prodejní tlak vyhrotil až v závěrečné aukci, což poukazuje na větší tržní objednávku.  
 
Výhled na příští týden
Investoři se budou v příštím týdnu nadále upínat k výsledkové sezóně, která se rozjede i v Evropě. V zámoří se budou sledovat průmyslové podniky a technologie. V Evropě to bude především o finančních institucích. Ve čtvrtek bude zasedat ECB, kde by neměla být zveřejněna žádná nová informace. Celkově se domníváme, že bude přetrvávat výraznější volatilita, ale především v USA by se měl udržet pozitivní či přinejmenším neutrální trend.
 
Z makroekonomického výhledu se v USA zaměříme na čtvrteční objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (oček. -1,2 po +4,4 % m/m), páteční HDP za 3Q (oček. 3,4 po 4,2 % q/q) a spotřebitelský sentiment univerzity Michigan (oček. beze změny 99 bodů m/m). V Německu se zaměříme na čtvrteční indexy IFO, které by měly vykázat drobný meziměsíční pokles.
 
 
 
 

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.