Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Praha otevře v pozitivním teritoriu, ČEZ po výsledcích bude zářit

03.03.2015 | 08:33 0 Komentářů

Pražská burza dnes otevře v zelených číslech tažena především ČEZem na pozadí příznivých výsledků za r.2014 a především „bullish“ výhledu pro tento rok. Předpokládaný provozní zisk (EBITDA) na úrovni 70 mld. Kč a čistý profit ve výši 27 mld. stojí vysoko nad tržním očekáváním (cca 65 mld. Kč / 25 mld. Kč) a překvapivá čísla posunou titul velmi pravděpodobně nad 650 Kč s možností brzkého „ataku“ říjnových hodnot. Titul tak rychle dohání německý E.ON, který za poslední 3 týdny přidal 12%.

Dále živo očekáváme na akciích O2 ČR, které se včera dostaly pod silný tlak (-10%) po oznámení ze strany majoritního vlastníka PPF o rozdělení firmy na 2 samostatné jednotky, z nichž ta hodnotnější (infrastruktura) by měla být veřejně neobchodovatelná. Rizika pro minority tedy opět vzrostla. Ta jsou rychle reflektována v narůstajícím diskontu oproti srovnatelným telekomunikačním firmám. Výraznější propad na těchto úrovních již nepředpokládáme, pokud ale opět PPF něčím nepřekvapí.

Evropské futures celkově indikují mírně pozitivní start indexů, ostatní tituly tak lze očekávat v blízkosti včerejšího závěru. Philip Morris by při patrné neagresivní přítomnosti kupce mohl nahlédnout k úrovni 11400 Kč, Unipetrol po krátké přestávce bude opět testovat hladinu 140 Kč. V zámoří uzavíralo silnější CETV, čekejme tedy obchodování okolo 70 Kč.

David Lamač, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.