Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

Pozitivní nálada na všech trzích

Americké indexy otevřely dnes slušně v plusu. Dnešní makrodata dopadla smíšeně. Zatímco maloobchodní tržby byly lepší, průmyslová výroba a sentiment v průmyslu státu NY (Empire Manufacturing) na odhady trhu nedosáhly. Pozitivní náladu do žil investorů tak nalil poradce Bílého domu Larry Kudlow, který prohlásil, že obchodní dohoda s Čínou se blíží do finální fáze. Indexy tak opět přepisují historická maxima. Pokud obchodování vydrží v tomto duchu, bude to pro širokopásmový S&P500 šestý růstový týden v řadě.

Evropské akciové trhy se také většinou obchodují v plusu. Už ráno to naznačovaly kontrakty futures. Hlavní indexy sice dnes chvíli před závěrem posilují, ale za celý týden to tak slavné nebude. Většinu týdne oslabovaly a tak v týdenním hodnocení bude výsledek spíše kolem nuly.

Praha zažila v pátek pozitivní seanci. Index PX (+0,34 %, 1 083,11 b.) přidal téměř čtyři desetiny. Jediná výjimka bránila vyšším ziskům. Energetický gigant ČEZ (-0,39 %, 513 CZK) se stal odpadlíkem dne. Ostatní jména obchodovaná na BCPP svou cenu zvýšila. Nejlepším hráčem byl dnes cigaretový výrobce PMČR (+2,88 %, 14 280 CZK). A indexu k cestě nahoru pomohly také všechny finanční tituly, která mají v indexu velkou váhu.

Za celý týden vzrostl index PX o 0,45 %. Kopíruje tak S&P500 a posiluje šestý týden v řadě.

Bohumil Trampota

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.