Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

Povyk kolem zadlužení eurozóny přehlušuje pozitiva

30.11.2010 | 09:56 0 Komentářů

Evropské akciové indexy zůstanou v úterý pravděpodobně pod tlakem, a to navzdory poslednímu vzestupu amerických indexů po nad očekávání dobrých tržbách za minulý pátek, který tradičně zahajuje předvánoční nákupní sezónu v USA, jelikož přetrvávají obavy z udržitelnosti řešení dluhových problémů eurozóny.

Problematika zadlužení eurozóny i nadále přehlušuje pozitivní zprávy. Ukazuje se, že nejde ani tak o krátkodobý problém s likviditou, jako spíš o to, jak se celý blok vypořádává se strukturálními problémy v předlužených zemích a zda jsou přijatá opatření dostatečná. Víkendové řešení, které vytváří rámec pro nové institucionální zásady, jak přistupovat k tomuto typu krizí v eurozóně, trhy neuklidnilo. Zdá se, že EU/MMF budou muset udělat daleko více, aby trhy přesvědčily, že přijatá úsporná opatření budou dostačující ke zmírnění problémů se zadlužením. Zkušenosti z Řecka zdaleka slibné nejsou. Dokud zůstane tento model úsporných opatření součástí standardního postupu, trhy spokojené nebudou. Příslušné instituce budou muset předložit plán, jehož prostřednictvím bude možno dosáhnout lepší rovnováhy mezi zajištěním dlouhodobého růstu a snížením deficitu na zvládnutelnou úroveň.

Pokud jde o ostatní fronty, v Německu budou v 8:55 GMT zveřejněny údaje o nezaměstnanosti a trhy očekávají stejnou hodnotu jako minule

Zdroj: Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.