Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Poskytovatel platebních služeb pro dopravce Eurowag plánuje vstup na londýnskou burzu

28.05.2021 | 14:11 0 Komentářů

Česká společnost Eurowag, která nabízí platební a jiné služby dopravcům, plánuje vstup na londýnskou burzu. Transakce by se měla uskutečnit v září a společnost je v ní ceněna na více než 2 mld. USD.

 

 

Společnost TA Associates plánuje na londýnskou burzu uvést českou společnost Eurowag, která poskytuje platební řešení pro dopravce. Bankovní domy Citi, Jefferies a Morgan Stanley byly určeny globálními koordinátory této transakce, která by mohla být spuštěna již v září. Zprávu přinesla agentura Reuters s odkazem na dva nejmenované zdroje.

Jeden z těchto zdrojů uvedl, že dohoda by mohla cenit českou společnost na více než 2 mld. USD a cílila by na zařazení akcií do londýnských indexů FTSE. Žádná z uvedených zúčastněných stran událost ještě nekomentovala.

Společnost Eurowag byla založena v roce 1995 jejím současným ředitelem Martinem Vohankou, ten na ní v současnosti drží 59,1% podíl, zhruba 33% podíl vlastní výše zmíněná společnost TA Associates. Dnes podporuje aktivity dopravců ve více než 30 zemích, většina z nich se nachází v Evropě.

V roce 2020 společnost vykázala meziroční růst hrubého provozního zisku o 22 % na 57 mil. EUR a čisté tržby v hodnotě 125,5 mil. EUR. Marže hrubého provozního zisku činila 46 %.

Dále v minulém roce Eurowag zaměstnal 1000 zaměstnanců a dle jejího vyjádření nabízel služby více než 100 tis. řidičům kamionů. Mezi tyto služby se řadí platby za palivo a mýtné, navigace, správa vozového parku, prodej pohonných hmot a podpora e-mobility.

Zdroj: Reuters

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.