Pondělí 17. května. Svátek má Aneta.

PortFio – akumulace pozice v Pegasu

11.12.2015 | 11:16 0 Komentářů

V kontextu platného doporučení „akumulovat“ s cílovou cenou 805 Kč využíváme současné situace na trhu a navyšujeme v rámci modelového portfolia pozici v akciích Pegasu.

K dnešnímu datu byla v modelovém portfoliu PortFio navýšena pozice v Pegasu, když na trhu došlo k nákupu 100 ks akcií za cenu 704,10 Kč. K naší cílové ceně 805 Kč nabízí současný kurz potenciál téměř 15%. Pokles v posledních týdnech byl z našeho pohledu zapříčiněn především vyřazením akcií z indexu MCSI Czech Republic a nesouvisel se samotným fundamentem společnosti. Přes mírně slabší provozní zisky za 3Q by mělo celoroční hospodaření firmy dosáhnout námi očekávaných výsledků, když vedení potvrdilo výhled EBITDA na spodní hraně pásma 44-48,5 mil. EUR. Titul je z našeho pohledu atraktivní i v kontextu své dividendové politiky, když lze očekávat nadále mírně progresivní vývoj. Aktuální dividendový výnos se pohybuje nad úrovní 4%.

Pozice v rámci modelového portfolia se postupně od konce roku 2014 s výrazným růstem kurzu redukovala až na minimální hodnotu 50 ks a došlo k realizaci výrazných zisků. S poklesem z rekordních hodnot 950 Kč zpět na úroveň 700 Kč začínáme pozici opět posilovat.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.