Čtvrtek 28. ledna. Svátek má Otýlie.

Pomoc Řecku a začátek výsledkové sezóny byly v pondělí zprávy dne

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

Při pondělku končily akciové trhy kolem nuly. Finančnímu sektoru se dařilo díky odsouhlasenému plánu na pomoc Řecku , na kterém se shodli ministři financí eurozóny. Evropa je připravena Řecku pomoci až 30 miliardami eur již v tomto roce za výrazně lepších podmínek oproti trhu a počítá se až s 15 miliardovou pomocí i od MMF. Navíc jsou země eurozóny připraveny Řecku pomoci i v příštích třech letech. Toto ujištění by mělo snížit rizikovou prémii na řeckých bondech a umožnit této zemi levnější financování dluhu, z čehož nejakutnější je vyplacení dluhopisů splatných v příštích týdnech. Řecké banky proto včera rostly o více než 5 %, další významné banky ve světě přidávaly desetiny až jednotky procent.
I tak jsou ale na trhu stále hlasité názory analytiků a fond manažerů, že celá tato pomoc je jen kupováním času, pokud nebudou důsledně vymáhány po Řecku kroky, vedoucí ke snižování veřejného dluhu.
Oproti tomu klesaly akcie těžařů, které táhly dolů klesající ceny kovů, např. měď klesala z 20-ti měsíčních maxim.
Investoři se včera také soustředili na tradičního ohlašovatele začátku výsledkové sezóny. Po trhu reportovala svá čísla za první kvartál tradičně jako první Alcoa. Její výsledky byly více méně v souladu s očekáváním analytiků, mírné zklamání přinesly nižší než očekávané tržby. Dnes nás z významnějších firem čekají výsledky Intel. V USA ještě stojí za zmínku fakt, že se včera indexu Dow Jones podařilo zavřít nad 11.000 body.
Včera tak indexy v Evropě končily: Eurostoxx50 +0,29 %, DAX +0,02 %, CAC 0,00 %, FTSE +0,12 %. V USA pak: SP500 +0,18 %, DJIA +0,08 %, NASDAQ +0,06 %. Jan Michelfeit, Commerzbank

Zdroj: Commerzbank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.