Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Pomerančový koncentrát může projít korekcí růstového trendu

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Růstový trend ceny pomerančového koncentrátu započal v polovině loňského roku, kdy trh k dnešnímu dni zhodnotil téměř o 50 %. Burzovní futures kontrakt obsahuje 15 000 liber pomerančového koncentrátu. Dva hlavní typy floridských pomerančů jsou ranná a středněsezónní odrůda, které se sklízejí od října do března. Později zraje typ Valencia, který se sklízí od dubna do července. Dodávky se uskutečňují přes burzou licencované velkosklady na Floridě, New Jersey, Delaware a v Kalifornii.
Denní graf koncentrátu vykazuje známky divergence, která může znamenat krátkodobý obrat růstového vývoje. Vstupovat do short pouzic je vhodné, pokud cena prorazí rostoucí trendovou linii směrem dolů. Cena aktuálního futures kontraktu s dodáním v září je 145,80 USc za libru.
Graf: Denní cena kontraktu na mražený pomerančový koncentrát v USc za libru upravená o efekt rolování (Zdroj:Colosseum)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.