Pátek 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Polské akcie si připisují přes 2 %

12.10.2011 | 12:18 0 Komentářů

Polský index WIG 20 po včerejším dobrém výkonu vyrazil opět nahoru, v jeho směru jej pak následně podpořila i data o průmyslové produkci v Eurozóně, která vyšla výrazně nad odhady. Index si momentálně připisuje 2,32 % na 2314,37 b. a za poslední týden si připisuje již přes 15 %.

Polská média dnes přinesla zvěsti o nedodržení výhledu letošního zisku společností Lotos. CFO společnosti Mariusz Machajewski řekl deníku Parkiet, že vývoj měnového páru USD/PLN bude mít pravděpodobně za následek odepsání části dluhu denominovaného v USD v hodnotě zhruba několika set ml. PLN. Provozní výsledek by měl zůstat dobrý, společnost očekávala čistý zisk za letošní rok 1 mld. PLN. Akcie společnosti nicméně posilují o 4,10 % na 25,16 PLN.
Velmi dobře se v rámci Evropy vede bankám a polské banky také nezaostávají. BRE Bank (BRE) vede index se ziskem 5,83 %, ostatní banky posilují zhruba o 2 %. Velmi dobře se s mírným růstem ropy daří i rafinérské PKN Orlen (PKN +4,49 %), nadále výrazněji posiluje i Getin (GTN +4,11 %). Akcie žádné ze společností se nenacházejí v červených číslech.

Zdroj: Reuters, Bloomberg

Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.