Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Poklidný průběh zámořského obchodování

15.07.2013 | 20:44 0 Komentářů

S&P +0,24%, DJIA +0,26%, Nasdaq +0,23%

Mírnými zisky dnes posunují zámořské trhy již osmý den v řadě historická maxima. Poklidnou náladu investorům přinesly lepší výsledky Citigroup (C +2%) a všeobecně pozitivnější dojem z probíhající výsledkové sezony. Vrásky na čela investorů nepřinesla ani mírně horší makrodata z maloobchodu. Oči a uši všech se tak spíše upínají ke středě, kdy bude hovořit předseda FEDu Bernanke.

Při sektorovém pohledu se daří nejvíce utilitám a technologiím. Naopak dolů míří telekomunikace. Jeden z růstových dnů zažívají „solárka", akcie výrobců solárních panelů. Čínské autority ohlásily záměr významně investovat do solárních zrojů energie a rozšíření výkonu až na 35 GW do roku 2015. Akcie solárních společností reagují veskrze pozitivně. Namátkou Trina Solar (TSL +12%) nebo JA Solar (JASO +13,6%). Cena solárních panelů však zůstává stabilní, či spíše klesá. Své jistě vykonají i zveřejňované hospodářské výsledky. Dá se tak předpokládat zvýšená volatilita na titulech napříč sektorem.

Letmý pohled na trh futures ukazuje další pokles ceny kontraktu kukuřice. Cena za bušl se pohybuje v blízkosti ročních minim na úrovni 536 dolarů. Cenu tlačí dolů teplé počasí v USA a s tím spojené pozitivnější výhledy na výši sklizně. Vyšší úrodu také hlásí z Argentiny.

Martin Varecha, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.