Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Pokles prodejů automobilů v USA

02.06.2011 | 14:49 0 Komentářů

Data ze včerejšího večera ukázala meziroční pokles prodejů osobních automobilů a lehkých nákladních automobilů v USA o 3,9 %. Za tímto číslem stojí především horší čísla asijských automobilek.

Včetně importů poklesl prodej osobních automobilů o 3,6 %, prodeje lehkých nákladních automobilů poklesly o 4,2 %.
Z hlediska jednotlivých společností můžeme pozorovat značné rozdíly. Prodeje Fordu (F) poklesly o 0,7 %, přičemž prodeje osobních automobilů vzrostly o 8,8 % a prodeje lehkých nákladních automobilů poklesly o 6,5 %. Prodeje General Motors (GM) poklesly o procento, podobně jako u Fordu byl růst prodejů osobních automobilů (+12,6 %) převážen poklesem prodejů lehkých nákladních automobilů (-9,7 %). V obou případech nejlepších čísel dosáhly malá úsporná vozidla. Opačný vývoj spatřujeme u Chrysleru, kde prodeje celkově vzrostly o 9,6 %, přičemž prodeje osobních automobilů poklesly o 4 % a prodeje lehkých nákladních automobilů vzrostly o 16 %.
Celkový pokles prodejů mají na svědomí především Honda (pokles prodejů o 22,5 %), Toyota (-33,4 %) a Nissan (-9,1 %). Všechny tyto tři automobilky se potýkají s nedostatkem dodávek způsobeným katastrofou v Japonsku a byly nuceny snížit svou produkci.
Růstu prodejů dosáhly německé BMW (+15,6 %) i Volkswagen (+28 %), ani jeden z nich však nepatří mezi hlavní hráče na US trhu a oba zde prodávají pouze zlomek svých světových prodejů.
Podle společnosti Edmuns nabízely automobilky v květnu nejméně

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.