Čtvrtek 03. prosince. Svátek má Svatoslav.

Pojišťovací skupina Vienna Insurance koupila 20% podíl v německém pronajímateli vozů ViveLaCar

12.02.2020 | 14:00 0 Komentářů

Rakouská pojišťovací společnost Vienna Insurance Group oznámila nákup 20% podílu v německém pronajímateli vozů ViveLaCar.

ViveLaCar

„Přesvědčila nás tato jednoduchá a přehledná možnost užívat si mobilitu. Nemuset už vlastnit auto, současně však být mobilní, když je třeba, zcela naplňuje myšlenku „sdílené ekonomiky“. A ještě k tomu vše digitálně a bez rizika pro zákazníka, bez nutnosti uzavírat smlouvy anebo chodit po úřadech. Navíc se nemusíte starat ani o údržbu. To vše přesně v duchu současnosti, který si žádá nebyrokratická řešení mobility“, vysvětluje Elisabeth Stadler, generální ředitelka koncernu Vienna Insurance Group.

„ViveLaCar je na trhu v Německu od jara 2019 a aktuálně prostřednictvím internetu nabízí více než 200 různých modelů přibližně 20 značek na více než 300 stanovištích v Německu. 70 % předplatitelů využívá předplatné automobilu déle než šest měsíců. Za účelem plánované expanze do Rakouska a Švýcarska už byla založena dceřiná společnost ViveLaCar Wien GmbH, v roce 2020 má být online platforma rozšířena na celý región něměckojazyčných zemí (Německo, Rakousko a Švýcarsko),“ uvádí tisková zpráva pojišťovny v češtině.

Akcie pojišťovny Vienna Insurance Group (BAAVIG) dnes rostou o 1,2 % na 630 Kč.

Zdroj: Vienna Insurance Group

 

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.