Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Podle šéfa British Airways aerolinky čelí horší situaci než v letech 2001 nebo 2008, píší The FT

13.03.2020 | 15:38 0 Komentářů

Podle šéfa British Airways nyní odvětví aerolinek čelí horší situaci než během finanční krize, šíření viru SARS nebo 11. září, uvádí deník The Financial Times s odkazem na interní dokument. Společnost chystá propouštění.

Výkonný ředitel British Airways Alex Cruz podle deníku The Financial Times v interním dokumentu „Přežití British Airways“ uvedl: „Někteří z nás pracovali v letectví v průběhu finanční krize, vypuknutí Sars nebo 11. září. Co se děje nyní ve výsledku [šíření koronaviru] Covid-19 je vážnější než kterákoliv z těchto událostí. Je to krize globální velikosti, kterou jsme zatím nepotkali.“

British Airways jsou podle Cruze finančně odolnější než kdy dříve a mají robustní rozvahu, přesto je společnost „pod neuvěřitelným tlakem“ a bude muset reagovat rychle. Výsledkem toho společnost přerušuje spoje a parkuje letadla jako jindy předtím.

Aerolinka se podle dokumentu chystá propouštět, „možná na krátkou dobu, možná na dlouhou“.

Dokument byl zaměstnancům rozeslán dnes před obědem, uvedl deník. Aerolinky se odmítly vyjádřit ohledně počtu propuštěných zaměstnanců.

Aerolinky British Airways jsou součástí skupiny International Airlines Group, jejíž akcie se pod tickerem IAG obchodují primárně v Londýně, kde dnes posilují o 6,2 % na 354,9 pencí.

Pod tickerem INR se obchodují na německé Xetře, kde rostou o 7 % na 4,334 EUR. Pod tickerem BABWF se obchodují také na americkém OTC trhu.

Zdroj: The Financial Times

Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.