Sobota 24. července. Svátek má Kristýna.

Podle Morgan Stanley trhy nejsou připravené na vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách

26.09.2016 | 16:00 0 Komentářů

Dnes večer se koná první debata kandidátů na amerického prezidenta, kde se proti sobě postaví Donald Trump za republikány a Hillary Clintonová za demokraty. Dnes analytici Morgan Stanley zveřejnili komentář, ve kterém uvádějí, že trhy nejsou připravené na potenciální vítězství Donalda Trumpa v prezidentských volbách. Ačkoliv ve volebních průzkumech Clintonová vede nad Trumpem, tak se rozdíl snižuje.

Následující graf ukazuje vývoj zprůměrovaných výsledků volebních průzkumů podle RealClear Politics (RCP) od září 2015.

Druhý graf ukazuje vývoj rozdílu mezi výsledkem průzkumů u Clintonové a Trumpa, který se nyní pohybuje na úrovni 2,3 procentního bodu.

Podle analytiků Morgan Stanley nejsou investoři na vítězství Trumpa připraveni. Donald Trump chce zavést daňovou reformu a chce učinit kroky v zájmu obchodního protekcionismu. Podle analytiků i v případě vítězství není příliš pravděpodobné, že by Trump dokázal výrazně změnit stávající nastavení politiky na začátku své vlády. Na druhé straně investoři by měli alespoň zvážit podobnou reakci trhů jako, když se Britové rozhodli vystoupit z EU. Trhy by v případě vítězství Trumpa mohly reagovat výrazným poklesem a v průběhu času smazat své ztráty.

Analytici nevylučují i možnost, že by Trump opravdu prosazoval výraznou změnu obchodních vztahů.

Pro oba scénáře Morgan Stanley doporučuje využít některou z forem zajištění (hedging), kupříkladu i nákup amerického dolaru proti mexické měně peso.

Analytici ze Citigroup dnes zvýšili pravděpodobnost vítězství Trumpa z 35 % na 40 %. I v souvislosti s možností růstu úrokových sazeb v USA analytici Citigroup očekávají u zlata a zahraničních měn zvýšenou volatilitu.

Diskuzi bude možno sledovat zdarma na hlavních zpravodajských serverech i na YouTube a Twitteru.

Zdroj: Bloomberg

Vojtěch Cinert, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.