Čtvrtek 21. října. Svátek má Brigita.

Po zvýšení amerických cel přijdou od Číny podle tamních představitelů odvetná protiopatření

10.05.2019 | 16:37 0 Komentářů

Čínské ministerstvo obchodu vzkázalo Washingtonu, že chystá nezbytná protiopatření, po kterých bude její obchodní partner v zámoří hluboce litovat svého kroku. V průběhu dne americký prezident již několikrát na svém twitterovém účtu komentoval stav vyjednávání a obchodních vztahů s Čínou. Naposledy prohlásil například, že „vyjednávání pokračují ve velmi sympatickém duchu“ a „není potřeba v rozhovorech spěchat“.

Dnes vešel v platnost nový americký celní sazebník uvalený na čínský import, Ten navýšil dosavadní celní sazbu z 10 % na 25 % na dovoz z Číny v objemu 200 mld. USD.  Zároveň dnes mají pokračovat rozhovory mezi představiteli obou zemí ve snaze zažehnat tento svár v obchodních vztazích.

Reakce čínské protistrany na toto opatření přišla ihned po tom, co vešel nový celní sazebník v platnost. Tamní ministerstvo obchodu vzkázalo Washingtonu, že chystá nezbytná protiopatření, po kterých bude její obchodní partner v zámoří hluboce litovat svého kroku.

V průběhu dne americký prezident již několikrát na svém twitterovém účtu komentoval stav vyjednávání a obchodních vztahů s Čínou. Naposledy prohlásil například, že „vyjednávání pokračují ve velmi sympatickém duchu“ a „není potřeba v rozhovorech spěchat“.

 

Zdroj: CNBC, CNN, The Wall Street Journal

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.