Neděle 19. září. Svátek má Zita.

Po slibném úvody přetáčejí zámořské trhy do záporu

07.07.2016 | 20:01 0 Komentářů

S&P -0,4%, DJIA -0,48%, Nasdaq +0,02%

Na návrat z výšin nad 2100 body to dvě hodiny před závěrečným hvizdem vypadá na americké akciové Wall Street. Obrat směrem dolů dnes odstartovaly reportované zásoby ropy. Pokles, menší než se čekal, poslal tuto komoditu dolů (aktuálně 45,3 USD za barel) a společně se sektorem utilit klesal celý trh. Investoři tak s opatrností vzhlížejí k zítřejším důležitým datům z trhu práce (čekejme ve 14:30). Mimo sektor utilit se dnes nedaří i sektoru telekomunikačnímu a energetickému. Naopak růst vidíme v sektoru základních materiálů. U jednotlivých titulů zaznamenáváme výrazně negativní pohyb u výrobce solárních panelů First Solar (FSLR -9,95%). Tento největší americký výrobce solárních panelů propadá nejvíce za dva měsíce kvůli downgrade od Deutsche Bank z 80USD na 44USD. Jako hlavní důvod analytici zmiňují (jako již mnohokrát) tvrdou konkurenci a čekají pokles objednávek. Akcie se nachází poblíž víceletých minim a silné podpory u 40 dolarů. V solárním sektoru je to jedna z nejzajímavějších společností.

Špatný den zažívají akcionáři společností Humana (HUM -10,17%) a Aetna Inc. (AET -2,97%). Firmy jsou dohodnuté na převzetí (Aetna bere Humanu), ale akcionáři se bojí, že dohoda neprojde přes antimonopolní úřad. Jednání je zítra.

Úsměvy mají akcionáři výrobce paměťových médií Western Digital (WDC +4,58%), kde se začaly očekávat dobré výsledky díky pozitivnímu vývoji v segmentu NAND medií. Z pozitivní zprávy těží i ostatní hráči v sektoru a přidružených. Takže roste třeba i Micron (MU +4,09%) nebo Seagate (STX +0,76%).

Pozitivní očekávání před startem výsledkové sezóny posílají vzhůru i akcie maloobchodníka Costco (COST +4,32%).

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.