Sobota 23. ledna. Svátek má Zdeněk.

Po růstu a propadu končí zámořské trhy tam, kde začaly

31.01.2012 | 22:04 0 Komentářů

Obchodování na amerických trzích se dnes neslo v duchu slabších makroekonomických dat, která vymazala počáteční optimismus vyvolaný dohodou evropských zemí o fiskálních pravidlech Eurozóny.

Následné výprodeje však postupem času ustaly a indexy uzavřely blízko dnešní startovací čáry, když Dow Jones odepsal 0,14 %, S&P 500 ztratil 0,02 %. Technologický Nasdaq vzrostl o 0,07 %. Investory dnes během dne nejvíce zasáhly klesající ceny nemovitostí, slábnoucí ekonomická aktivita v chicagské oblasti a především padající spotřebitelská důvěra, která může signálem toho, že ekonomické zpomalení pomalu doráží i do největší světové ekonomiky. Kdo doufal v lepší zprávy z firemního sektoru byl zklamán. Úsměv na tváři akciovým hráčům nevykouzlila ani pokračující výsledková sezóna, kde zklamal jak Pfizer (PFE; -0,69 %), tak Exxon (XOM; -1,99 %).

Z odvětví dnes prodejní nálada nejvíce zasáhla sektor ropa/plyn (-0,64 %) a průmyslové společnosti (-0,30 %). Tlaku naopak nejlépe odolaly finance (+0,46 %) a telekomunikace (+0,42 %).

Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.