Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

Plyn včera prudce oslabil

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Včerejší statistiky o změně stavu zásob zemního plynu poslaly jeho cenu směrem dolů. Propad ceny za včerejší den tvořil 7%. Data o jejich změně výrazně překonaly očekávání analytiků. Jejich odhad činil 27 miliard kubických stop, přičemž zásoby vzrostly o 43 miliard kubických stop. Údaje překonaly i hodnoty z minulého týdne, kdy nárůst činil 30 miliard kubických stop. Díky tomu se cena zatím drží pod silnou rezistencí a směrem dolů také překonala růstovou trendovou linii, jak ukazuje graf. Na základě těchto skutečností může cena postupně klesnout zpět k hladině cca 3,4 USD za mmBtu.

Graf: Denní cena zemního plynu v USD za mmBtu upravená o efekt rolování (Zdroj:CSI)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.