Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

PKN Orlen neplánuje prodej Unipetrolu, investice do nové jednotky má značit odhodlání vlastníků

22.10.2015 | 14:14 0 Komentářů

PKN Orlen neplánuje prodej Unipetrolu, řekl novinářům Andrzej Kozlowski, člen představenstva Unipetrolu. Odhodlání polské skupiny i nadále působit v ČR má značit investice do polyetylénové jednotky.

Andrzej Kozlowski, člen představenstva Unipetrolu, polským novinářům řekl, že PKN Orlen nemá žádné plány prodat Unipetrol. Stavba nové polyetylénové jednotky v Litvínově má značit odhodlání polské skupiny zůstat v ČR. Uvedl také, že PKN Orlen hledá poradce pro strategii svých dceřiných společností včetně Unipetrolu.

O Unipetrol v poslední době projevily společnosti EPH a Čepro, které uzavřely strategický pakt s cílem získat Unipetrol. PKN Orlen v Unipetrolu drží 62,99 %.

Investice do polyetylénové jednotky v Litvínově ve výši 8,5 mld. Kč je největší investice v historii českého petrochemického průmyslu. Unipetrol ve své strategii 2013 – 2017 počítá s investicemi v celkové výši 19 mld. Kč. Ty by měly směřovat především do petrochemie, ve které Unipetrol letos zaznamenává rekordní marže, a rozvoje energetiky.

Unipetrol dnes představil výsledky za třetí čtvrtletí, které byly výrazně ovlivněny odstávkou etylénové jednotky v Záluží. Ta by se měla do provozu na minimální výkon vrátit v červenci, plného výkonu by měla dosáhnout v říjnu.

Akcie společnosti (BAAUNIPE) dnes rostou o 0,93 % na 151,5 Kč.

Zdroj: Bloomberg

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.