Sobota 23. října. Svátek má Teodor.

Pilulka úspěšně vstoupila na pražskou burzu, upsala akcie za rekordních 307,4 mil. Kč

20.10.2020 | 13:29 0 Komentářů

Lékárenská společnost Pilulka, první e-commerce firma na pražské burze, dnes úspěšně vstoupila na trh START Burzy cenných papírů Praha. Upsala 725 040 kusů akcií po 424 Kč, celkem tedy za 307,4 mil. Kč, což je doposud nejvyšší částka získaná v rámci úpisu na trhu START.

Zdroj: Pilulka

Zdroj: Pilulka

Dnes skončil úpis akcií lékárenské společnosti Pilulka. Upsalo se 725 040 kusů akcií za emisní kurs 424 Kč za akcii. Hodnota společnosti po úpisu (post money valuace) činí 1 060 000 000 Kč.

Zájem ze strany investorů byl enormní a převýšil nabízené množství akcií o 536 %.

„Jsme rádi, že jsme první e-commerce firmou na pražské burze. Jestli jsme zpočátku přemýšleli, zda se do IPO pustit, spolupráce s manažery emise a především s BCPP nás přesvědčila, že šlo o správný krok,“ říká Petr Kasa, generální ředitel a zakladatel Pilulka Lékárny, a.s.

„Pilulka je skvělá firma pro pražskou burzu, neboť v sobě kombinuje e-commerce a farmaceutický sektor, což je zvlášť v současné době výborné spojení. Jsem také velmi potěšen, že vzbudila zájem jak u institucionálních, tak i drobných investorů,“ říká Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha, a.s.

Akciím společnosti Pilulka byl přidělen ticker PINK, pod nímž je emise zařazena v obchodním systému Xetra. Sekundární obchodování na trhu START začne 26. října a bude probíhat v denních aukcích od 9:00 do 12:30. Minimání obchodované množství – lot, činí 80 ks.

Více informací o společnosti a úpisu naleznete v našem představeníprospektu emiseprezentacianalytické zprávě poradce HelgiLibrary, ve videu na YouTube nebo obecně na stránkách společnosti pro investory nebo trhu START s příběhem Pilulky.

 

Zdroj: BCPP

Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.