Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Pilulka reportovala výsledky za 1H

04.08.2021 | 08:46 0 Komentářů

Společnost Pilulka Lékárny v úterý po uzavření trhů reportovala předběžné výsledky za první polovinu roku 2021.

Přehled předběžných výsledků Pilulky za 1H

Přehled předběžných výsledků Pilulky za 1H

Výsledky za 1H

Pilulka po uzavření trhů zveřejnila výsledky za první polovinu roku 2021, kdy tržby společnosti vzrostly o 45 % na 1,2 mld. Kč a dalších 600 mil. Kč dosáhly franšízové, partnerské lékárny. Největší měrou se na tržbách skupiny podílel český online kanál s meziročním růstem o 76 %. EBITDA marže za první polovinu roku dosáhla 2,6 %.

“Jedná se o nejlepší výsledky v historii společnosti. Přestože jaro 2020 bylo tržbami i ziskem rekordní, udrželi jsme většinu loňských zákazníků, přivedli nové a významně rostli ve většině ukazatelů, “ komentuje výsledky David Staněk, CFO skupiny Pilulka.

“V současné době přestavujeme všechny naše sklady, což řízeně ovlivní tržby v letních měsících, které jsou obecně nejslabší v roce. Navyšujeme kapacity našich stávajících skladů v Praze, Bratislavě a Bukurešti. Zároveň jsme začali práce na otevření druhého centrálního skladu v České republice s cílem zvýšit kapacitu ve špičkách až na 100 tisíc expedovaných položek za den,“ dodává Martin Kasa, spolumajitel Pilulky.

Výsledky za 2Q

Pokud vezmeme v úvahu předběžná čísla za 1Q, která společnost představila na konci dubna, v samotném 2Q meziroční růst tržeb společnosti zpomalil na 33 % a EBITDA marže naznačuje, že se na této úrovni společnost dostala do lehké ztráty.

Společnost nyní v tiskové zprávě nekomentovala celoroční výhled z 1Q, tržeb za rok 2021 ve výši 2,5 mld. Kč naznačuje, že v druhé polovině roku společnosti zbývá na tržbách dosáhnout 1,3 mld. Kč (tedy 35% meziročního růstu).

Akcie Pilulka (BAAPILLE) v úterý uzavřely na pražské burze na 1 360 Kč a na burze RM-SYSTÉM na 1 390 Kč.

Zdroj: Pilulka

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.