Středa 20. října. Svátek má Vendelín.

Pilulka představila tržby za 9M a snížila celoroční výhled

14.10.2021 | 11:08 0 Komentářů

Společnost Pilulka Lékárny v rámci prezentace k nadcházejícímu START day představila náhled výsledků za prvních devět měsíců a snížila celoroční výhled tržeb.

Tržby za 9M naznačují zpomalení růstu ve 3Q

Tržby společnosti Pilulka v prvních devíti měsících roku 2021 meziročně vzrostly o 38 % na 1,7 mld. Kč. Včetně partnerských franšízových lékáren potom dosáhly 2,6 mld. Kč.

Za první polovinu roku společnost reportovala tržby v přibližné výši 1,2 mld. Kč, což by znamenalo, že v samotném 3Q tržby činily přibližně 0,5 mld. Kč a meziročně vzrostly o 24 %. Společnost v srpnu avizovala, že představuje sklady, „což řízeně ovlivní tržby v letních měsících, které jsou obecně nejslabší v roce“.

Společnost se také pochlubila přírůstkem online zákazníků o 250 tis. na 2,1 mil.

Snížení celoročního výhledu

Pilulka v prezentaci uvádí, že za celý rok 2021 očekává tržby kolem 2,3 mld. Kč. Ještě spolu s výsledky za 1Q uvedla aktualizovaný výhled, kdy v letošním roce čekala tržby 2,5 mld. Kč. Po výsledcích za 1H výhled na náš dotaz potvrdila.

Výhled Pilulky z prezentace

Výhled Pilulky z prezentace

START day

Kompletní prezentace je k nalezení na stránkách společnosti (pdf). Další informace by měl přinést nadcházející START day pražské burzy, který se bude konat 19. října.

Ostatní společnosti z trhu START také již zveřejnily své prezentace, rozcestník ve zprávě. Dotazy pro společnosti mohou investoři pokládat zde.

Akcie Pilulky

Akcie Pilulky (BAAPILLE) ve středu uzavřely na pražské burze na 1485 Kč a na RM-SYSTÉMu na 1490 Kč. Na tomto trhu dnes ztrácí 0,3 %.

Zdroj: Pilulka Lékárny

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.