Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Pilulka do budoucna počítá s úpisem nových akcií, zopakoval finanční ředitel Staněk

03.05.2021 | 13:40 0 Komentářů

Finanční ředitel Pilulky David Staněk v rozhovoru pro Czech Crunch komentoval cestu společnosti na trh i plány do budoucna.

„Určitě do budoucna počítáme s úpisem nových akcií, což souvisí s naším plánem přestoupit na hlavní trh. V případě větší akvizice nebo potřeby peněz na podporu růstu si chceme jít po další kapitál a už pravděpodobně nepůjdeme na trh Start,“ zopakoval v rozhovoru pro magazín Czech Crunch finanční ředitel společnosti Pilulka Lékárny David Staněk, ve kterém také popisuje cestu Pilulky na burzu.

K přestupu na hlavní trh pražské burzy podle něj dojde příští nebo přespříští rok v závislosti na nalezení akvizičních cílů nebo načasování vstupu na zahraniční trhy.

Společnost již dříve indikovala možný záměr upsat další kapitál, možnost akvizic dalších firem nastínil spoluzakladatel Martin Kasa u příležitosti zveřejnění výsledků v ČR za rok 2020.

Pilulka minulý týden během START day pražské burzy představila výsledky za 1Q a aktualizovaný výhled do dalších let.

Akcie společnosti Pilulka Lékárny (BAAPILLE) se obchodují na trhu START Burzy cenných papírů Praha, kde dnes posílily o 1,4 % na 1 450 Kč, a na RM-SYSTÉMu, kde přidávají 0,7 % na 1 410 Kč.

Zdroj: Czech Crunch

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.