Sobota 04. prosince. Svátek má Barbora.

Photon Energy za 3Q oznámila meziročně rostoucí tržby a EBITDA, mírně snížila čistou ztrátu

10.11.2021 | 12:09 0 Komentářů

Photon Energy za 3Q reportovala meziročně rostoucí tržby a hrubý provozní zisk, zároveň uvedla meziročně mírně sníženou čistou ztrátu. Za 3Q společnost rozšiřovala své podnikání v Evropě a v Austrálii a věnovala se přípravě na vydání zelených dluhopisů.

Fotovoltaické elektrárny Leeton a Fivebough v Austrálii, zdroj: Photon Energy

Výsledky společnosti Photon Energy (BAAPEN) za 3Q 2021
  3Q 2021 3Q 2020
Neauditované konsolidované tržby (mil. USD)  10,2 8,96
Čistý zisk (mil. USD) -1,40  -1,65

 

Hospodářské výsledky

Téměř 14% meziroční růst tržeb společnost připisuje převážně 11% růstu tržeb z prodeje elektřiny a růstem tržeb z ostatních zdrojů o 18,4 %. Tyto zdroje zahrnují prodej technologie, který kompenzoval odložené tržby v souvislosti s opatřeními proti Covid-19 v Austrálii.

Společnost za 3Q dosáhla meziročního růstu ukazatele EBITDA (hrubý provozní zisk) o 13,4 % na 4,433 mil. EUR. EBITDA za prvních 9 měsíců roku 2021 přitom meziročně poklesla o 9,6 % na 8,554 mil. EU. Od počátku roku 2020 společnost zároveň odepisuje čistou ztrátu v hodnotě 5,442 mil. EUR, která převyšuje čistou ztrátu 4,43 mil. EUR roku 2020.

Vývoj tržeb a hrubého provozního zisku EBITDA společnosti Photon Energy

Vývoj tržeb a hrubého provozního zisku EBITDA společnosti Photon Energy

Podnikání ve třetím kvartálu

Ve třetím kvartále uvedla společnost do provozu dvě fotovoltaické elektrárny v Austrálii s kombinovanou kapacitou 14,6 MWp a dále rozšířila své plány pro projekty solárních panelů v Maďarsku, Polsku a Rumunsku. Od 30. června navýšila kapacitu těchto projektů o 53MWp. Společnost také pro polského klienta dodala její první projekt inženýrských, dodavatelských a stavebních prací při kapacitě 950 kWp.

Společnost byla ve 3Q také aktivní na kapitálových trzích, kde připravovala její první nabídku zelených dluhopisů se splatností šesti let v celkové jmenovité hodnotě 50 mil. EUR a ročním kuponem 6,5 %. Nabídku dluhopisů spustila společnost 2. listopadu, tedy již na začátku 4Q. Dluhopisy byly ohodnoceny ratingem „atraktivní“ na stupnici dle KFM-Mittelstandsanleihen Barometer se čtyřmi z pěti hvězdiček.

„Naše výsledky za 3Q demonstrují solidní výkon napříč skupinou, který byl poháněn robustními výsledky generace čisté elektřiny reprezentované naším rostoucím portfoliem elektráren,“ vyjádřil se Georg Hotar, CEO společnosti.

 

Akcie společnosti Photon Energy (BAAPEN) na pražské burze rostou o 1,42 % na 43,00 Kč.

Vývoj akcií společnosti Photon Energy

Vývoj akcií společnosti Photon Energy

 

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda, Fio banka, a.s.

Matěj Švanda, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.