Úterý 19. října. Svátek má Michaela.

Photon Energy vydá své první zelené dluhopisy

08.10.2021 | 13:14 0 Komentářů

Vedení nizozemské společnosti Photon Energy rozhodlo o vydání svých prvních zelených dluhopisů se splatností šesti let v celkové jmenovité hodnotě 50 mil. EUR a ročním kuponem 6,5 %.

Správní rada společnosti Photon Energy N.V. dnes oznámila, že rozhodla o emisi nových korporátních zelených bondů v celkové jmenovité hodnotě 50 mil. EUR s kuponovou sazbou 6,5 % p.a. a čtvrtletní výplatou kuponu. Splatnost dluhopisů je stanovena na 6 let.

Veřejná nabídka pude probíhat po dobu čtrnácti dnů od 2. listopadu v Německu, Rakousku a Lucembursku. Během stejného období budou dluhopisy také nabídnuty vybraným kvalifikovaným investorům v dalších evropských státech.

Zelené dluhopisy budou nabídnuty také držitelům stávajících pětiletých dluhopisů se splatností v roce 2022 ve formě výměny, která proběhne od 18. října do 12. listopadu 2021.

Příjmy z prodeje dluhopisů budou použity na financování a refinancování vývoje a výstavby fotovoltaických elektráren, což společnosti umožní dále přispívat k nízkouhlíkové budoucnosti odolné vůči změně klimatu, uvedla Photon Energy Group na svých stránkách.

Akcie Photon Energy s tickerem BAAPEN na trhu pražské burzy klesají o 0,47 % na 42,4 Kč.

Zdroj: Photon Energy Group

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.