Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

PFNonwovens: Valná hromada schválila vytěsnění minoritních akcionářů (+informace o výplatě)

15.02.2021 | 10:17 0 Komentářů

Valná hromada schválila nucený přechod akcií na majoritního akcionáře, oznámila společnost PFNonwovens. Minoritní akcionáře nyní povinuje zasláním dopisu České spořitelně.

Závod PFNonwovens, dříve Pegas Nonwovens, v Příměticích u Znojma

Společnost PFNonwovens dnes informovala, že valná hromada na korespondenčním zasedání schválila nucený přechod akcií na majoritního akcionáře za protiplnění 719,5 Kč. Přechod akcií nabyde účinnosti uplynutím 1 měsíce od zveřejnění zápisu usnesení do obchodního rejstříku.

V usnesení se uvádí, že do 14 kalendářních dnů ode dne účinnosti je každý původní vlastník povinen písemně zaslat České spořitelně dopis s formulářem ze stránek společnosti a úředně ověřeným podpisem.

Doplnění (11:10): Klienti Fio banky, kteří akcie drží na tzv. master účtu v CDCP, koupili je na úvěr (margin) nebo na RM-SYSTÉMu, nemusí žádný dokument zasílat a protiplnění jim přijde přímo na obchodní účet.

Část minoritních akcionářů dříve v médiích indikovala nespokojenost s protiplněním a záměr se soudit. Možnosti akcionářů PFNonwovens shrnujeme v našem článku „PFNonwovens – souhrn informací a možnosti akcionářů před vytěsněním“.

Společnost ovládají Oldřich Šlemr, Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Podíl ve společnosti, která se dříve jmenovala Pegas Nonwovens, získali v roce 2017. Od jejich ovládnutí společnost omezila komunikaci s investory na regulatorní minimum. V roce 2020 oznámili záměr vytěsnit zbylé akcionáře.

Akcie PFNonwovens (BAAPEGAS) dnes na pražské burze ztrácí 0,5 % na 800 Kč, na RM-SYSTÉMu o 1,5 % na 796 Kč.

Zdroj: PFNonwovens

Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.