Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

PFNonwovens svolává valnou hromadu, která bude hlasovat o nuceném vytěsnění minoritních akcionářů

04.11.2020 | 10:32 0 Komentářů

PFNonwovens na žádost majoritního akcionáře PFNonwovens Holding svolává valnou hromadu na 8. prosince 2020, na které se bude hlasovat o vytěsnění minoritních akcionářů.

Závod PFNonwovens, dříve Pegas Nonwovens, v Příměticích u Znojma

Závod PFNonwovens, dříve Pegas Nonwovens, v Příměticích u Znojma, autor: Jan Tománek

Valná hromada by se podle pozvánky měla konat dne 8. 12. 2020 od 14:00 v jídelně závodu na adrese K Suchopádu 372/3, Přímětice, 669 04. Rozhodným dnem k účasti na valné hromadě je 1. 12. 2020.

Hlavním bodem bude hlasování o nuceném vytěsnění minoritních akcionářů, kterým by měl majoritní vlastník jako protiplnění navrhuje vyplatit 719,5 Kč za akcii.

„Představenstvo Společnosti upozorňuje, že z důvodu probíhající pandemie nemoci covid-19 a s ní souvisejících opatření není vyloučeno, že bude nezbytné či vhodné konání valné hromady odložit na pozdější datum,“ uvádí společnost v pozvánce.

Společnost minulý týden zveřejnila zdůvodnění výše protiplnění včetně ocenění zpracovaného majoritním akcionářem.

Část minoritních akcionářů v čele s Tomášem Hájkem indikovala nespokojenost s protiplněním a plán podat stížnost k Evropskému orgánu pro cenné papíry a trhy, případně se i soudit.

Akcie společnosti nyní podle agentury Bloomberg pokrývá pouze J&T Banka s doporučením „držet“ a cílovou cenou 899 Kč. Poslední doporučení Fio banky před stažením doporučení bylo „koupit“ s cílovou cenou 834 Kč z 12. 9. 2019.

Akcie PFNonwovens (BAAPEGAS) dnes rostou o 0,8 % na 766 Kč. Vyšší cena oproti navrhovanému protiplnění naznačuje, že trh zatím věří, že se nakonec minoritním akcionářům podaří získat lepší cenu.

Zdroj: PFNonwovens, Twitter

Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.